فیدخوان ديدگاه ها

مسیر: صفحه اصلی » دکوراسیون منزل » ۱۰ ایده برای طراحی اتاق نشیمن

برای تبدیل اتاق نشیمن خود به فضایی راحت و صمیمی و مهیا کردن آن برای دور هم جمع شدن با اعضای خانوده و دوستانتان از این ۱۰ ایده مهم در دکوراسیون آن استفاده کنید.
۱٫با کمک رنگ حال و هوای فضا را تعیین کنید
رنگ هایی که برای دکوراسیون اتاق نشیمن خود انتخاب و استفاده می کنید می تواند تعین کند که مهمانان شما زمانی که در فضا حضور دارند چه احساسی داشته باشند. رنگ ها بسته به میزان شدتی که دارند و گرم یا سرد بودنشان می توانند اتاق نشیمن شما را به فضایی شاد و محرک یا راحت و آرامش بخش تبدیل کنند.
برای مثال طیف های آرام و بی سر و صدا از رنگ های آبی و سفید جلوه اتاق نشیمن را بزرگ و به آن احساسی آرام، خنک و سازمان یافته و مرتب می بخشد و فضا را به فضای راحت و ایده آل برای پذیرایی از مهمان و در کنار هم بودن تبدیل می سازد. در این مثال قالیچه ای با رنگ قهوهای مایل به زرد روشن در زیر پا می تواند گرمابخش باشد و سرمای رنگ های بکار رفته را تعدیل کند.
۲جلوه دیوارها و سقف ها
به طور سنتی به دکوراسیون و جلوه دیوارهای اتاق نشیمن بیشتر از اتاق های دیگر رسیدگی  می شود زیرا این اتاق یک فضای عمومی است. برای مهیا ساختن اتاق برای پذیرایی شایان از مهمانان و بیان شخصیت خود پوششی مناسب و ایده آل برای دیوارهای اتاق نشیمن خود بیابید طوری به به نحو احسنت سبک مورد نظر شما را القا کند.
استفاده از پارچه یا کاغذ دیواری برای پوشش دیوارها می توانند گزینه های مناسبی باشند زیرا علاوه بر طرح و رنگ می تواند بافت بیشتری را نیز به دکوراسیون اتاق نشیمن شما وارد سازد.
۳٫با کمک ریزه کاری های معماری به اتاق هویت بخشید
استفاده از ریزه کاری های معماری مثل استفاده از گچبری در قسمت در دیوار، جایی که دیوار به سقف یا کف اتاق می پیوندد می تواند در عین حال هم جنبه کاربردی داشته باشد و هم جنبه زیبایی. این گچبری ها می تواند سبک دکوراسیون اتاق نشیمن را تعیین کند و  اتاق نشیمن شما را به فضایی کلاسیک، مدرن، سنتی یا… تیل سازد.
۴٫کفپوشی راحت و شیک را انتخاب کنید
با در نظر داشتن کاربرد اتاق نشیمن در جایگاه یک فضای عمومی باید برای کفپوش آن گزینه ای را انتخاب کنید که هم در زیر پا کاملا راحت و خوشایند باشد و هم با سبک و سیاق دکوراسیون فضا هم خوانی و تناسب داشته باشد.
اگر شما ترجیح می دهید یک از طرح و رنگ های کم رنگ تر برای کفپوش استفاده کنید که سبب شود بیشترین توجه به سمت وسایل و مبلمان کشیده شود توصیه می کنیم از کفپوش هایی با رنگ  طبیعی و خنثی استفاده کنید. در این صورت زمینه دکوراسیون طوری ایجاد می شود که چیدمان مبلمان و وسایل بیشتر به چشم بیاید. کفپوش های چوبی زیبا و  بادوام به همراه یک  قالیچه منطقه ای یکی از محبوب ترین گزینه ها برای کفپوش اتاق نشیمن محسوب ی شوند ، اما سرامیک ، سنگ ، و موکت نیز می توانند انتخاب های ایده آلی برای کفپوش اتاق نشیمن باشند.
۵٫یجاد یک نقطه کانونی
وجود یک نقطه کانونی می تواند به دکوراسیون اتاق نشیمن شما جذابیت و گیرایی بخشد. شومینه نقطه کانونی طبیعی است و نماد گرما و اجاق در خانه محسوب می شود. اما در بسیاری از اتاق های نشیمن امروزه تلویزیون درجایگاه نقطه کانونی قرار دارد. برای دور نگه داشتن آن ها از رقابت توصیه می کنیم به هر دوی آن ها در دکوراسیون نشیمن توجه کنید. نمایش آثار هنری زیبا و خیره کننده نیز می تواند نقطه کانونی اتاق نشیمن را تشکیل دهد.
۶٫چیدمان مبل ها برای ایجاد فضای گفتگو
از آنجا که اتاق نشیمن اتاقی است که در آن اغلب افراد  دور هم جمع می شوند و با هم به گفتگو می پردازند بهترین و خوشایند ترین حالت چیدمان مبلمان به نحوی است که فضا

10 ایده برای طراحی اتاق نشیمن

10 ایده برای طراحی اتاق نشیمن

برای تعامل و گفتگوی صمیمانه افراد مهیا شود. مبل های را از جلوی دیوارها بردارید و آن ها را رو به روی هم به صورت دایره ای بچینید تا فضای صمیمی برای دور هم نشستن و گفتگو فراهم شود.
۷٫طراحی یک نورپردازی گرم و دوست داشتنی
نورپردازی در اتاق نشیمن باید به سمت ایجاد آرامش و راحتی طراحی شود. اتاق نشیمن در عین حال که باید کاملا روشن باشد نور آن نباید آزاردهنده باشد. برای اطمینان از روشن بودن کامل اتاق بهتر است از منابع نور در جایگاه هایی استفاده کنید که یک مثلث فرضی را تشکیل دهند.
نور چراغ های رو میزی که رو به پایین هستند افراد را ترغیب به داشتن آرامش می کنند. و استفاده از ان ها در اتاق نشیمن توصیه می شود.
۸٫پنجره های را بپوشانید یا نه؟
اگرچه استفاده از پرده های سنگین و پیچیده از گذشته تا کنون هنوز مورد استفاده قرار می گیرد اما استفاده از چنین پرده هایی تنها برای زمانی که نیاز به جلوه ای لوکس و رسمی است توصیه می شود. در اتاق نشیمنی راحت و ساده استفاده از یک شید و پرده ای تمام قد و ساده و نازک همراه با هم کفایت می کند.زیرا در مواقع لزوم هم می تواند نور ورودی به داخل را تنظیم و کنترل کرد و هم حریم خصوصی داخل اتاق را حفظ کرد.
۹٫طراحی یک مرکز رسانه ای
تماشای تلویزین در کنار اعضای خانواده از جمله دیگر کاربرد های اصای اتاق نشیمن است بنابراین باید ایجاد یک مرکز رسانه ای یا سینمای خانوادگی را در یک  قسمت از فضای اتاق مد نظر قرار داد و به آن توجه کرد. شما می توانید برای ان قسمت از جدیدترین مدل های سیستم های صوتی و تصویری استفاده کنید و برای جای قرار دادن تجهیزات آن جایگاه ی طبقه بندی شده را سفارش داده یا به صورت آماده خریداری کنید.
۱۰٫استفاده از هنر و کلکسیون های به عنوان اکسسوری
دیوار های اتاق نشیمن شما زنده خواهند شد اگر از سطح آن ها برای به نمایش گذاشتن تابلوها و مجوعه های هنری مورد علاقه خود  استفاده کنید. تابلو ها و قاب های زیبا را به صورت انفرادی یا گروهی به دیوار های اتاق نشیمن خود در ارتفاعی مناسب و استاندار در سطح دید افراد بیاویزید و از آویختن آن ها در ارتفاع بالا خودداری کنید زیرا اینکار یکی از رایج ترین و مهم ترین اشتباهات در کوراسیون اتاق نشیمن است.

گرآوری و تنظیم گروه دین و اندیشه پایگاه اطلاع رسانی آل محمد (ع)

منبع : سایت منزل

ارسال يک ديدگاه

footer

صفحه اصلی | خدام مدیا | زیارت انلاین | ارتباط باما

 

تمامی حقوف متعلق به پایگاه اطلاع رسانی آل محمد علیهم السلام می باشد

استفاده از مطالب این پایگاه فقط با ذکر منبع مجاز می باشد

info[at]ale-mohammad.com-2009-2011